יזמ"ה – מודיעין

קהילה מקומית

יזמ"ה – יהדות זמנינו מורשת העם

יזמ"ה הינה עמותה רשומה (ע"ר) הפועלת ללא מטרות רווח, המקיימת פעילויות ברוח היהדות המתקדמת במטרה לגבש מרכז ישראלי השואף לתיקון עולם ולצדק חברתי, ליזום שירותים חברתיים, חינוכיים, רוחניים ותרבותיים על בסיס ערכים יהודיים.

הקהילה הוקמה במודיעין בשנת 1997 ופועלת בה ברוח התנועה ליהדות מתקדמת. יזמ"ה מבקשת להציע אפשרות יהודית מתקדמת ופלורליסטית. לעודד את הציבור לקחת יוזמה ולהגדיר את זהותו היהודית ברוח 'יהדות זמננו מורשת העם'. להפוך את היהדות למשמעותית ובעלת ערך בחיי הציבור הישראלי גם במאה העשרים ואחת, לראות ביהדות את היופי, הקדושה והרוחניות שגם האדם המודרני זקוק להם בחייו. כמו כן אנו מבקשים לחזק את הקשר של תושבי מודיעין והסביבה לקהילה החמה והפעילה, תוך כדי טיפוח ועידוד תחושת השייכות של הפרט לקהילה.

הפעילות המגוונת שיזמ"ה מציעה נבנית מתוך דגש על הקניית ערכים יהודים של שוויון, פלורליזם, צדק חברתי, אהבת האדם, סובלנות, קבלת השונה ועוד. רוב הפעילות שיזמ"ה מציעה פתוחה לקהל הרחב. הקהל הבא בשערי יזמ"ה מוזמן לבחור בפעילות המתאימה לו ולשלב בין התחומים השונים. הפעילויות מכוונות לגילאים החל משנתיים וכלה בגיל השלישי. ליזמ"ה גרעין מסור של מתנדבים, אשר גדל והולך מיום הקמתה, גרעין זה עוזר לקדם נושאי חינוך, תרבות,ליזמ"ה גרעין מסור של מתנדבים, אשר גדל והולך מיום הקמתה, גרעין זה עוזר לקדם נושאי חינוך, תרבות, רוח, צדק חברתי ופעילות קהילתית. ראשי המתנדבים מרכיבים את ועדת ההיגוי של העמותה. עמותת יזמ"ה משמשת כמרכז ליהדות מתקדמת במודיעין. כל תמיכה אפשרית תסייע בידינו להרחיב את הפעילות ולהפוך את השירות הניתן לזמין ונגיש יותר, להתגייס לפרויקטים חברתיים נוספים ולהעביר מסר ערכי – יהודי לקהל רב יותר. עמותת יזמ"ה הפכה להיות לאחד הגורמים החברתיים והרוחניים המרכזיים בעיר מודיעין.

שירותים בקהילה

  • אבלות
  • בר/בת מצווה
  • חתונה
  • טקסי לידה

אנשי קשר

ניר יש"י ברקין

רב קהילה ומנכ"ל

דבי גרינברג

רכזת קהילה

ציפי וינברג

מנהלת הקהילה

אפרת מלמד

רכזת טקסים

אנה אביטל

יו''ר

טלי מילוא

מנהלת גנים

מוסדות בקהילה

קהילת יזמ"ה - בית הכנסת

בית כנסת

חטיבת גבעתי 31 מודיעין

גני יזמ''ה

גן ילדים

חטיבת גבעתי 31, מודיעין

דילוג לתוכן