שנת שירות בנוער תלם

מנהיגות חברתית - חינוכית.

ערכים יהודים מתורגמים לתיקון עולם

כל מה שטוב במכינה, תנועת נוער ושנת שירות – במקום אחד:

  • 'עושים מנהיגות!' – משפיעים בחברה הישראלית.
  • אתן ואתם אנשי החינוך בתנועת הנוער ובארגונים חברתיים.
  • חיבור העשייה לערכים יהודים-ליברליים.

שנת שירות נוער תלם - מה שחשוב לדעת

תנועת נוער ארצית המחברת בין המסורת היהודית - רפורמית למחויבות החברתית לבנייתה של חברה צודקת. התנועה פועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחברה בישראל; לצדק חברתי ולקידומה של יהדות ליברלית. בנוער תלם כ 300 ילדים ובני נוער, מחיפה בצפון ועד לוטן בערבה, מכיתות ג' עד י"ב.

שנת השירות בהחלט מתאימה למועמדים אשר מגדירים עצמם כחילונים או כיהודים רפורמים וליברלים. המטרה היא לחבר עשייה החברתית לערכים יהודיים, ובכך לחזק את הזהות היהודית שלך (ועדיין.. להישאר חילונית). אנחנו עושים זאת באמצעות ימי לימוד בהובלת אנשי מקצוע רבים מתחומים שונים, במקביל לעשייה בשטח בחברה הישראלית.

חברי הקומונה מקבלים את הבמה להשפיע על החברה הישראלית במה שבוער להם. שמירה על הסביבה, שוויון בין מגדרים, זכויות להט"ב, מעמד ילדים עם מוגבלויות בחברה.. ועוד אפשרויות רבות. אנחנו ניתן את ההכוונה, הזמן והאמצעים - והבמה שלכם!

חיי קומונה עשירים בדירה דו-קומתית גדולה בלב שכונת נחלאות, ירושלים. צמודה לשוק מחנה יהודה, למרכז העיר וללב הפעילות החברתית-תרבותית בעיר.

שנת השירות הינה העוגן החינוכי והאקטיביסטי של תנועת הנוער. חברי הקומונה הם אלה שמובילים את התהליכים החינוכיים עם בני הנוער בתנועה, לצד עשייה קהילתית במגוון מסגרות בירושלים. חברי הקומונה שותפים בהובלת פרויקטים בתוך בתי ספר, מסגרות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים, נוער בסיכון, או בכלל חינוך בחברה - לשמירה על הסביבה או לנהיגה בטוחה בכביש... זה פתוח לבחירתם ולבחירתכן!

אתה לא רק נותן - אתה גם מקבל (ולא רק מהנתינה עצמה). מידי שבוע העשייה נעצרת, ואנחנו מתכנסים ליום לימוד שבועי בו נדון על העשייה ונפגוש אנשי מקצוע. כל זאת - על מנת להעשיר את הידע ולתת לכם את הכלים להוביל. למשל, ימי לימוד בנושא אקטיביזם, מנהיגות, החברה הישראלית, היכרות עם זרמים ביהדות ויהדות התפוצות. כל זאת, במקביל לסמינרי שטח בני שלושה ימים שם נעמיק בנושאים ואף נחבור לקומונות מתחומים שונים.

נוער תלם - מנהיגות חינוכית - חברתית.

לפרטים נוספים: צליל 050-9141641

המסע מתחיל כאן

מלאו את פרטיכם ונחזור עם כל המידע. ימים פתוחים יתקיימו בירושלים בתאריכים: 26 לינואר - מהשעה 11:00 02 בפברואר - מהשעה 13:15 יום מיון יתקיים בתאריך 2.2 אחה"צ. בהצלחה!