ליבי במזרח ואנכי בסוף מערב

מוזיקה יהודית ישראלית רפורמית זוכה להכרה בין לאומית.

30/03/2022
שמעון סמיט
< /svg>
מוזיקה רפורמית

“ליבי במזרח ואנכי בסוף מערב" כתב רבי יהודה הלוי בשירו המפורסם אותו כתב בימי הביניים בספרד. השיר מבטא את געגועי המשורר לארץ ישראל, אולם השיר מתפרסם לא רק בזכות שירת הגעגועים אלא גם כי הוא משקף את היצירה היהודית המפוארת שנכתבה באותה תקופה בספרד.

בדור האחרון אנו שומעים בישראל יצירה מקורית מתוך המקורות והפיוטים שכמו ממשיכה את אותה מסורת של יצירה של העולם היהודי. בשנים האחרונות אנו אף זוכים להיחשף למוזיקה יהודית ישראלית שנכתבת מתוך עולם התפילה של בתי הכנסת של ההתחדשות היהודית.

והנה התנועה הרפורמית האמריקאית לקראת הכינוס הדו שנתי שלה, הוציאה דיסק של מוזיקה יהודית ישראלית רפורמית, בשם "ליבי במזרח". הנה דווקא במערב לראשונה כונסה המוזיקה שנעשית אצלינו במזרח על ידי מיטב האומנים שלנו: אור ופליזה זוהרשמעון סמיטבועז דורות ושני בן אור וגם מבתי כנסת שאינם משויכים לתנועה אבל ברוחה: ההרכבים של נאוה תהילה ובית תפילה ישראלי. דווקא בימים אלו בהם סוערים הרוחות בקשר למערכת היחסים המורכבת בין מדינת ישראל ליהודי ארה"ב, בוחרת התנועה הרפורמית להשיק בכינוס המרכזי שלה את המוזיקה הישראלית הרפורמית ומאשרת את הקשר האמיץ בין שתי התנועות הישראלית והאמריקאית.

אנו גאים מאוד באומנים שלנו ומזמינים אתכם לרכוש את הדיסק ולהאזין למוזיקה הנפלאה

לעיון ורכשית הדיסק >>

גם בופורמט דיגיטלי

 

דילוג לתוכן